وضعیت سرورها

مراکز ثبت دامنه

شرکت های ثبت دامنه

مرکز ثبت دامنه یا Registrar به شرکت هایی اطلاق می شود که دارای اعتبارنامه از ICANN(به عنوان مرکز مدیریت نام ها و اعداد اینترنتی) برای ثبت و مدیریت دامنه های اینترنتی می باشد.
هر کدام از رجیسترارها قابلیت ثبت تعدادی از پسوندهای دامنه را دارد، از این رو ایران سرور برای پسوندهای متفاوت و خدمات گوناگون از مرکز ثبت های مختلفی استفاده می نماید.
لیست مراکز ثبت دامنه کنونی که خدمات آنها در ایران سرور قابل ارایه می باشد در زیر آمده است:

iranserver-irnic

ایرنیک –Nic.ir- مرکز اصلی ثبت و نگهداری دامنه‌های مرتبه اول کشور است؛ و زیر نظر پژوهشکده دانش‌های بنیادی مدیریت می‌شود.

ایران‌سرور یکی از نمایندگان ایرنیک محسوب می‌شود، و کلیه خدمات ثبت، تمدید و انتقال دامنه‌های نقطه-آی‌آر (.ir) را زیر نظر این مرکز ارائه می‌دهد.

iranserver-jocker

ما از خدمات شرکتCSL که با نام تجاری joker شناخته می شود برای ثبت دامنه‌های عمومی استفاده میکنیم، این شرکت به عنوان یکی از قدیمی‌ترین مراکز ثبت دامنه های عمومی در اروپا می باشد. CSL از سال 2001 به عنوان مرکز ثبت مورد تأیید ICANN مشغول به فعالیت می باشد. ما اغلب دامنه های عمومی و دامنه های فارسی را در این مرکز ثبت نگهداری می نماییم.

اطلاعات بیشتر ...

iranserver-resello

برند تحت مالکیت شرکت هلندی Realtime registrar که از سال 2013 و پس از مشکلات ناشی از تحریم مربوط به شرکتDirecti ، تعداد زیادی از دامنه های ایرانیان به این شرکت منتقل شده است. بدلیل محدوده های فنی فراوان، تعداد اندکی از دامنه های ما در این شرکت مدیریت می شوند.

iranserver-Onlinenic

یک شرکت مستقر در هنگ کنگ است. درگذشته تعداد زیادی از دامنه های ایرانیان در این مرکز ثبت نگهداری می شد که بدلیل مشکلات مربوط به تحریم و عدم ارتقا فنی طی سال های گذشته استفاده از آن بسیار کاهش داشته است. ما دامنه های بسیار کمی که بدلیل محدودیت های فنی به مراکز ثبت جدید منتقل نشده اند را در این مرکز ثبت نگهداری می کنیم.

Onlinenic_godaddy

برزگترین مرکز ثبت دامنه در دنیا می باشد، به دلیل وجود مشکلات تحریم از این شرکت برای ارایه خدمات رزرو دامنه استفاده می نماییم.

ایران‌سرور نیز به عنوان یکی از بزرگترین ارایه دهندگان خدمات دامنه در کشور، خدمات خود را در زمینه ثبت دامنه‌های بین‌المللی و دامنه‌های فارسی از طریق کمپانی جوکر انجام می‌دهد.

iranserver-top